O Jednom světě (online)

Jeden svět má v České republice dvacetipětiletou tradici a během této doby vyrostl v největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě. Dokumenty se v rámci Jednoho světa promítají v desítkách měst a vesnic po celé České republice a každý rok je zhlédne přibližně sto tisíc diváků*divaček, včetně tisíců studentů*studentek středních škol.

V roce 2021, kdy se festival kvůli pandemii covidu-19 nemohl konat v kinech, spustil festival platformu Jeden svět online. A tak se snímky k publiku dostaly, přestože kina kvůli tehdejší situaci zůstala zavřená. Po skončení festivalu jsme se rozhodli*y platformu nechat spuštěnou i nadále, aby si lidé mohli pouštět lidskoprávní dokumenty v průběhu celého roku. Ty nejlepší snímky z posledních 12 ročníků festivalu si tak můžete už dva roky pustit ve svém obýváku odkudkoliv z celé České republiky.

Další vybrané filmy na Jednom světě online po celý rok

Všechny naše filmy jsou opatřeny českými titulky, některé mají navíc i anglické a jsou přehledně označené jako English friendly. Protože se i v online prostoru snažíme o přístupnost pro všechny, vybrané dokumenty jsou opatřeny popisnými nebo barevnými titulky a brzy přibudou i filmy s audiopopisem – více ZDE

Ceny za projekce se liší na základě stáří daného dokumentu. Po zakoupení vám budou přístupné po dobu 48 hodin. K nákupu je nejprve potřeba se zaregistrovat. Na Jednom světě online najdete také doprovodné materiály k vybraným filmům nebo rozhovory s filmaři a filmařkami. Každou projekci můžete po zhlédnutí ohodnotit – od jedné do pěti hvězdiček (5 hvězdiček, když hodnotíte film jako nejlepší /1 hvězdičku, pokud se vám nelíbil).

Doufáme, že vás Jeden svět online bude bavit a než se zase setkáme v opravdových kamenných biografech, přejeme vám skvělý filmový zážitek z pohodlí domácího kina.

S vaší zpětnou vazbou se nám neváhejte ozvat na jsonline@jedensvet.cz.